Wczoraj stowarzyszenie AE911Truth opublikowało obszerny rejestr poważniejszych pożarów w wieżowcach, które wydarzyły się na całym świecie w ciągu ostatnich 50 lat. Zamierzamy ten spis aktualizować, gdy w przyszłości wydarzą się kolejne poważniejsze pożary w budynkach wysokościowych.

W zeszłym tygodniu, na Twitterze, wybuchł spór w środowisku akademickim, po tym gdy recenzowane czasopismo Alternatives zamieściło na Twitterze link do właśnie opublikowanego artykułu zatytułowanego “Prawda o 9/11 i Cisza w Dziedzinie IR (Stosunków Międzynarodowych)” autorstwa Dr. Davida Hughesa, starszego wykładowcy stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Lincolna w Wielkiej Brytanii.

Po 10 latach odmawiania upublicznienia kluczowych danych ze swojej analizy zawalenia się Budynku Nr 7 Światowego Centrum Handlu, Narodowy Instytut Standardów i Technologii (NIST) na swojej stronie sieciowej opublikował nowe odpowiedzi na często zadawane pytania broniąc swego groteskowego stanowiska, że upublicznienie tych danych “mogłoby zagrozić bezpieczeństwu publicznemu.”

Niewiele osób wie, że oficjalna relacja destrukcji Bliźniaczych Wież w całości opiera się na dokładnie czterech artykułach naukowych. Współautorem wszystkich czterech artykułów był profesor inżynierii Uniwersytetu Northwestern Zdeněk Bažant, i wszystkie cztery zostały opublikowane w czasopiśmie ASCE - Journal of Engineering Mechanics pomiędzy 2002 i 2011 rokiem (pierwszy z nich do publikacji Bažant dostarczył zaledwie dwa dni po wydarzeniach 9/11).