Niewiele osób wie, że oficjalna relacja destrukcji Bliźniaczych Wież w całości opiera się na dokładnie czterech artykułach naukowych. Współautorem wszystkich czterech artykułów był profesor inżynierii Uniwersytetu Northwestern Zdeněk Bažant, i wszystkie cztery zostały opublikowane w czasopiśmie ASCE - Journal of Engineering Mechanics pomiędzy 2002 i 2011 rokiem (pierwszy z nich do publikacji Bažant dostarczył zaledwie dwa dni po wydarzeniach 9/11).

Architekci i Inżynierowie dla Prawdy o 9/11 mają przyjemność ogłosić udostępnienie wszystkich danych wejściowych, danych wyników i symulacji, które były wykorzystane lub wygenerowane podczas prac studialnych związanych z analizą zawalenia się Budynku Nr 7 Światowego Centrum Handlu (WTC7), prowadzonych na Uniwersytecie Alaski w Fairbanks.

W 18-tą rocznicę ataków 11 września Christopher Gioia - udzielający pierwszej pomocy pamiętnego dnia 9/11, szef oddziału Straży Pożarnej Franklin Square and Munson w Nowym Jorku, ogłosił rozpoczęcie kampanii “Sprawiedliwość dla Bohaterów 9/11” podczas konferencji prasowej w Narodowym Klubie Prasy.