EN | ES | CS | NL | FR | DE | IT | JA | PL | PT

Nová studie zjistila, že kolaps 3. věže nebyl způsoben požárem.

11. září 2001 v 17:20 se zřítila 47patrová budova č. 7 Světového obchodního centra, a to do vlastního půdorysu, přičemž po dobu 2,5 sekundy z celkových 7 sekund na úseku delším než 30 metrů pád dosahoval zrychlení shodného s gravitačním zrychlením.

Navzdory výzvám, aby byly uchovány důkazy, úřady New York City během následujících týdnů a měsíců odstranily a zlikvidovaly trosky budovy a zabránily forenznímu vyšetřování přímo na místě. Po sedmi letech federální vyšetřovatelé věc uzavřeli tak, že budova WTC 7 byla první výškovou budovou s ocelovou konstrukcí, která se zřítila toliko v důsledku normálního požáru v kancelářích.

Dnes my, tj. Architekti a inženýři za pravdu o 11. září, máme tu čest, že v partnerství s Universitou Alaska Fairbanks vydáváme předběžnou verzi čtyři roky zpracovávané studie modelující kolaps budovy WTC 7. Studii zhotovili výzkumníci z oddělení stavebního inženýrství.

Zpráva ke stažení - (v angličtině) | Přečtěte si abstrakt - (v angličtině)

The Alt Tag

   

Informace o projektu

Vedoucí výzkumu

Dr. J. Leroy Hulsey
Profesor stavebního inženýrství, Universita Alaska Fairbanks

Asistenti

Dr. Feng Xiao
Docent z Univerzity vědy a technologií v Nanjingu

Dr. Zhili Quan
Inženýr mostových konstrukcí, Ministerstvo dopravy, Jižní Karolina

Trvání projektu

1. květen 2015 - 31. prosinec 2019

Financování

316 153 USD (poskytnuto Architekty a inženýry za pravdu o 11. září)

Simulations and Videos

Doba pro veřejné komentování

V návaznosti na vydání předběžné zprávy UAF a budově WTC7, dne 3. září 2019, probíhá dvouměsíční doba pro připomínky ze strany veřejnosti, která končí 1. listopadu 2019. Poté bude ještě letos vydána finální zpráva.

Během tohoto období výzkumný tým university a AE911Truth uvítají konstruktivní komentáře od veřejnosti, směřující k další analýze a způsobu prezentace zjištění uvedených ve zprávě. Rovněž proběhne oponentura zprávy z kruhů mimo UAF a AE911Truth.

Komentáře jsou očekávány na e-mailové adrese publiccomment@AE911Truth.org jako přílohy ve formátu PDF nebo jako dokumenty Wordu.

Přístup k datům

Todos os dados de input, resultados e simulações que foram usadas ou geradas durante este estudo serão disponibilizados em http://ine.uaf.edu/wtc7 (em Inglês). A equipa de investigação está, de momento, a organizar e a carregar online toda a informação, num formato que possa ser prontamente descarregada e usada. Esta informação deverá estar disponível entre 16 e 30 de Setembro de 2019.

Qualquer pessoa com intenção de descarregar a informação, tenha em atenção que esta tem várias centenas de Gigabites, pelo que convém planear o espaço de armazenamento em conformidade.

Justice Friday Videos

Science Saturday Videos

Big Picture Sunday Videos